Málokterý přírodní materiál má tak unikátní vlastnosti jako merino vlna, kterou na sobě nosí ovce pasoucí se v drsných podmínkách. Těchto předností si všiml pan Devold v 19. století, který začal vyrábět vlněné výrobky, které chrání člověka před chladem a vlhkem. Založil továrnu, která začala vyrábět termo prádlo. V současnosti firma Devold dováží vlnu z vlastních farem v Tasmánii, kde žijí ovce v chladném a vlhkém horském prostředí, proti jehož účinkům je chrání hustá vrstva vlny merino.

Co znamená vlna merino?

Největšími producenty merino wool jsou dnes Austrálie a Nový Zéland. Tato ovčí vlna se nedá uměle vyrobit ani ničím nahradit, ale naštěstí ji člověk umí zpracovat a využít pro výrobu prvotřídního termo oblečení. Merino vlna, resp. její vlákna jsou mnohem jemnější, než tradiční vlna. K jejím přednostem patří schopnost izolace a zároveň prodyšnost. Vlněné prádlo je elastické, nemačkavé a má vysokou schopnost pohlcovat vlhkost. Jako jediný materiál hřeje, i když je mokrý. Proto si zejména svetry z merino vlny oblíbili norští rybáři. Těchto unikátních vlastností využívá firma Devold k výrobě termo oblečení pro pracující v drsném zimním počasí, pro sportovce i pro širokou veřejnost.

Devold Merino vlna  Další vlastnosti merino vlny

Vedle schopnosti zahřát lidské tělo, dovede vlna merino člověka i ochlazovat. Vlhkost od těla odvádí ve skupenství páry, což je rozdíl od syntetických materiálů, které odvádí pot a vlhkost až po zkapalnění. Díky tomu například provlhlé triko ze syntetiky člověka studí a chová se spíše jako igelit. Naproti tomu vlněná látka je stále výborně prodyšná a i když je vlhká, člověka hřeje. Prodyšnost je i důvodem, že termo prádlo z merino vlny nezapáchá ani po opakovaném použití a propocení. Je příjemné na těle, neboť neškrábe a dokonce eliminuje účinky UV záření. Termo prádlo z merino vlny dává člověku pocit, že na sobě nic nemá a přitom se cítí stále v teple a suchu. Značka Devold splňuje přísná kritéria mezinárodního testovacího a certifikačního systému pro textilie – Oeko Tex Standard 100. To znamená, že všechny produkty jsou vyráběny pouze ze zdravotně nezávadných materiálů.

Značka Devold je hrdým nositelem prestižního loga Woolmark, jež zaručuje 100% čistou střižní vlnu, která splňuje přísná kritéria kvality a vlastností materiálu.

Údržba merino vlny

Devold prádlo se dá prát v pračce a sušit v sušičce! Jelikož je vlna 100% přírodní produkt, musí být použit prací prostředek s neutrálním pH. Používejte přírodní produkt Nature Bio Wash prací gel, který je vyvinut speciálně na praní vlněných oděvů. Nepoužívejte aviváž! Při skladování používejte přípravek proti molům.